אדריכל פנים לעיצוב וילות ובתים פרטיים

בונים או משפצים את ביתכם הפרטי? חולמים על עיצוב מודרני ומושקע המותאם לכל צרכי המגורים שלכם כאן ועכשיו וגם במהלך השנים הקרובות? זה הזמן לדעת הכול על הליכי בחירת אדריכל פנים לעיצוב וילות ובתים פרטיים.

מספר מילים מקדימות על אדריכל פנים

אדריכל פנים הינו איש מקצוע המשלב למעשה בין שני תחומי עיסוק עיקריים, הראשון, אדריכלות והשני, עיצוב פנים. כפועל יוצא מכך, אדריכלות פנים היא למעשה תחום מקצועי העוסק בכל צרכי תכנון הבנייה למטרות עיצוב פנים החלל, כאשר המטרה העומדת לנגד עיניו של אדריכל הפנים הינה יצירת חלל מגורים מעוצב המותאם לכל צרכי המגורים בתוכו בהתאם לדרישות הדיירים, גודל החלל הפנימי, ההקשרים העיצוביים שבין החוץ לפנים, מאפייני הסביבה ועוד.

אבי שאמיל אדריכל פנים

אבי שאמיל אדריכל פנים

כיצד לבחור אדריכל פנים?

עיצוב פנים לסלון עם אדריכל פנים מומחהאדריכל פנים הוא בראש ובראשונה מעצב פנים מומחה העוסק ומתמחה בתכנון אדריכלי למטרות עיצוב בתים פרטיים או עיצוב וילות בכל הנוגע לשטחי החלל הפנימיים של המבנה. כפועל יוצא מכך, הפעולה הראשונה הנדרשת מכם לצורך בחירת אדריכל פנים הינה בדיקה יסודית ומקיפה מצידכם בכל הנוגע לניסיון ולוותק המקצועי העומד לרשותו בתחום.

במקביל, אנו ממליצים לכם לבדוק היטב את תיק העבודות של אותו מעצב פנים מומלץ או אדריכל פנים, ולבחון האם אופי עבודותיו תואם את הכיוון העיצובי המועדף עליכם. ברוב המקרים, משרד אדריכלים ועיצוב פנים פועל על פי עקרונות עיצוב המלווים אותו באופן קבוע בעבודות התכנון והעיצוב אותן הוא מתווה ולכן חשוב לבדוק אם אתם בכלל מתחברים רעיונית לקווי העיצוב המנחים המוצגים לכם בתיק עבודותיו של אדריכל הפנים.

פרמטר חשוב נוסף לבחירת זהותו של אדריכל הפנים אשר ילווה את עבודות התכנון לעיצוב חלל הפנים בביתכם, הוא נושא הידע המקצועי שלו בכל הנוגע לתכנון תשתיות ועבודה שוטפת אל מול קבלני הביצוע. אדריכל פנים מקצועי ומוביל בתחומו אמור להכין עבורכם פרוגראמה תכנונית המשתלבת בתוכה את כל היבטי וצרכי השינויים התכנוניים בתוך המבנה במידת הצורך.

לאחר אישור הפרוגראמה על ידיכם, תכנית זו מועברת לצרכי ביצוע ולכן היא חייבת לכלול בתוכה את כל ההנחיות המקצועיות לקבלני הביצוע. אי דיוק בתכנית, לרבות, חישוב כמויות וכדומה, עלול להוביל לעיכובים משמעותיים בהליכי העיצוב והבנייה הנדרשת ואף להוצאות כלכליות גבוהות ולכן פרמטר זה הינו אחד מהחשובים בהליך בחירת אדריכל פנים.

היבט נוסף אותו תדרשו לבחון הוא נושא הדינאמיקה הנוצרת ביניכם לבין איש המקצוע. אדריכל הפנים עתיד ללוות אתכם מיום חתימת ההסכם ההתקשרות עימו ועד ליום בו תוכלו להיכנס לשטח בית המגורים המעוצב והיוקרתי שלכם ולכן חשוב לבדוק שהוא "מדבר" איתכם בגובה העיניים והוא מעניק לכם את השירות והיחס הנכון. לאורך תקופת ההתקשרות הוא עתיד לעמוד איתכם בקשר רציף ולעדכן אתכם לפרטי פרטים בכל הנוגע לקצב התקדמות הפרויקט ולכן חשוב שתהיה ביניכם כימיה מעולה.

לצפייה בפרויקטי אדריכלות פנים של אבי שאמיל

מאמרים נוספים

עקוב אחרינו ב-Instagram עקוב אחרינו ב-Pinterest