כיצד לפתח קונספט עיצובי לבית?

מהו קונספט עיצובי? איזה קונספטים עיצוביים לבית יש? באיזה קונספט כדאי לבחור ולמה? איך לבחור קונספט? עם כדאי להתייעץ לגבי קונספט עיצוב? וכדומה.

עיצוב פנים טוב מתחיל בכמה פרטים חשובים – בחירת החלל המתאים, בחירת מעצב פנים מקצועי וכמובן הקצאת תקציב לטובת העניין. לצד כל אלו ולפני הכל, חשוב גם לגבש קונספט עיצובי לבית, כזה שיהיה ה"סיפור" שהולך לכל אורך החלל ויספר, בעצם, גם את הסיפור שלכם. מהו קונספט עיצובי? אילו סוגים של קונספט עיצובי תוכלו לאמץ בחלל שלכם וכיצד מצליחים לבחור בין כל המגוון שקיים? הנה כמה טיפים בנושא.עיצוב הבית במגדל W

מהו קונספט עיצובי?

הקונספט העיצובי הוא למעשה הרעיון העיצובי. באמצעות שימוש בכלים הגיוניים, בחשיבה, הסקת מסקנות ועוד כלים לוגיים – מגבשים רעיון מרכזי המיועד להשפיע כל חלקי עיצוב הבית. בין אם מדובר במלאכת עיצוב בתים פרטיים או עיצוב בתים בבניין משותף – קונספט עיצובי הוא הבסיס לעיצוב הבית כולו.

הרעיון המרכזי של עיצוב הפנים הוא זה שקובע, בסופו של דבר, את שאר הפרטים העיצוביים שיגזרו ממנו – בחירת הריהוט, גווני הקירות, הריצוף, מוצרי החשמל ועוד.

עם מי כדאי להתייעץ לגבי הקונספט העיצובי?

אין ספק שכדי לגבש קונספט עיצובי נזדקק, פעמים רבות, לסיוע מקצועי של מעצב פנים. בין אם אתם מוצאים את עצמכם מתקשים להחליט לגבי הקונספט העיצובי שיהיה בביתכם ובין אם אתם פשוט רוצים לבצע את הדברים על הצד הטוב ביותר, מעצב הפנים הוא הכתובת שלכם לתהליך כולו, והוא זה שבידיו טמון המפתח להצלחת הפרויקט. מעצב הפנים מכיר לעומק את הפן המקצועי של התחום, מכיר את סוגי העיצוב השונים ומעל הכל – יידע לפרוש בפניכם את סוגי העיצובים השונים כמו מניפה, ויסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר לכם, בהתאם לסגנון האישי שלכם.

עיצוב בתים פרטיים - סלון

כיצד מגבשים קונספט עיצובי?

בדרך כלל יחל התהליך בגיבוש הרעיון הכללי. השלב הראשון הוא לראות תמונה, וויז'ן עיצובי כללי שבאמצעותו מעצב הפנים או הלקוח מתארים את הגוונים, את הרעיון הכללי ואת העיצוב בו הם מעוניינים להשתמש. בשלב השני נשרטט באופן גס וכללי את קווי העיצוב בהם בחרנו ועל אף שהפרטים ישתנו במהלך העבודה – עדיין יהיו לנו קווים מנחים בהם נוכל להשתמש באופן נכון ומותאם. חשוב להדגיש שמאחר ומדובר בתהליך כל כך מרכזי בתהליך עיצוב הפנים כולו, חשוב להגיע אליו בסבלנות הדרושה ולהבין שאין דרך אחת נכונה – יש את מה שעובד.

אילו סוגי קונספט עיצובי קיימים?

קיימים אינספור סגנונות עיצוביים שונים, ביניהם תוכלו למצוא סגנון כפרי, המאופיין בעדינות, חמימות וביתיות ובשימוש בחומרי גלם טבעיים. סגנון מודרני המאופיין בקווים ישרים ובעיצוב נקי. סגנון קלאסי המאופיין בשימוש בפיתוחים מעוגלים ומסולסלים ובקישוטים עיצוביים דקורטיביים ועוד. הרעיון הוא שאתם תבחרו את מה שמתאים לכם, מה שעובד לכם ומה שמאפיין את הסגנון שלכם יותר מכל.

גיבוש קונספט עיצובי הוא תהליך שבסופו ניתן לצאת לדרך וליהנות מבית מעוצב להפליא!

מאמרים נוספים

עקוב אחרינו ב-Instagram עקוב אחרינו ב-Pinterest