מתי כדאי לפנות לעזרה מקצועית של מעצב פנים?

כשאנחנו מתלבטים לגבי תהליך עיצוב הבית, אנחנו רוצים לקבל לא פחות מהטוב ביותר. עיצוב בתים, ללא ספק, זו מלאכה שטומנת בחובה סיפוק רב אך יחד עם זאת מדובר באתגר לא פשוט. אם אתם מתלבטים האם לפנות עזרת מעצב פנים כדי לסייע בתהליך כולו – הנה כמה שיקולים שיעזרו לכם לקבל החלטה ולהבין באילו מקרים כדאי להיעזר בליווי מקצועי. עיצוב פנים יוקרתי - חדר שינה

אבל קודם כל: מדוע כדאי לפנות לעזרה מקצועית?

מלבד ההיבט העיצובי, תפקידו של מעצב הפנים הוא לנהל את הפרויקט כולו – מתחילתו ועד סופו. התהליך מתחיל משלב התכנון הראשוני, דרך הביצוע בפועל וביקורת לכל אורך הדרך ועד לאבזור הדירה בריהוט, חפצים דקורטיביים, מוצרי חשמל, גופי תאורה ועוד, שיוצרים את ההרמוניה המושלמת בין שיפוץ לבין עיצוב. עיצוב פנים הוא לא מלאכה שכל אחד יכול לעשות לבד. כדי להצליח לראות את התמונה העיצובית הכוללת וכדי לאפשר לבית למצות את מלוא הפוטנציאל שלו, חשוב ללוות את התהליך בליווי מקצועי צמוד. עיצוב הבית, בין אם מדובר בעיצוב בתים משותפים או עיצוב בתים פרטיים, כולל ניואנסים רבים ופרטים גדולים שיחד יוצרים את התמונה השלמה – אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר. הנה כמה מקרים בהם כדאי ומומלץ לשקול את שכירת שירותיו של מעצב פנים מקצועי:

שיפוץ כללי

כשאנו משפצים את הבית ממסד ועד טפחות, לרוב יהיו מעורבים ב"עסק" גם שבירת קירות, שינוי אופי החללים ושינוי כללי של לא מעט רהיטים בבית. התהליך הזה, כדי שיעשה על הצד הטוב ביותר, חייב להיעשות בליווי צמוד של אדריכל או מעצב פנים. כדי להבין את הפוטנציאל של החלל, כדי לגלות מה החלל מאפשר לכם וכדי להצליח לתכנן את התהליך כולו בצורה הטובה ביותר – שכרו את שירותיו של מעצב פנים, שיש לו ראיה עיצובית ומקצועית מושלמת.

עיצוב הבית ע"י מעצב פנים

מעבר לבית חדש

רגע אחרי שאנחנו חותמים על החוזה ומתחילים לחלום על הבית החדש שלנו, חשוב מאוד להתאים אותו בדיוק לצרכים שלנו. זוהי הזדמנות מצוינת להתאים את הקירות אליכם – ולא להיאלץ להסתגל למרחב הקיים. נצלו את ההזדמנות הזו, הבינו מהו הפוטנציאל של החלל העומד לרשותכם ומהי הדרך הטובה ביותר לעצב אותו כך שיתאים לצרכים שלכם ויהיה נוח עבור הדרים בו.

שיפוץ נקודתי

לעיתים אנחנו רוצים להרחיב את הבית או לשנות את התוואי שלו באופן נקודתי. אך מספיק שלא נעשה זאת במקצועיות מספקת או לא נשים לב – ומשיפוץ נקודתי נוכל למצוא את עצמנו מסתבכים בפרויקטים שלא פיללנו אליהם. במקרים כאלו כדאי לקבוע כמה פגישות ממוקדות עם מעצב פנים ולקבל ייעוץ מקצועי.

גם אם אתם לא מצויים באחת הסיטואציות הללו ופשוט רוצים להתחדש בסגנון של עיצוב פנים איכותי – אל תהססו. אחרי הכל, מדובר במרחב הכי חשוב לנו.

מאמרים נוספים

עקוב אחרינו ב-Instagram עקוב אחרינו ב-Pinterest