מהו עיצוב פנים ולמה כדאי להשקיע בו?

עיצוב הבית והחלל בו אנו גרים – בטח כשמדובר בבית חדש – הוא דבר שאין להקל בו ראש. אם אתם על סף מעבר לבית חדש, אם אתם רוצים לעצב מחדש את הבית שלכם או אם הרגע חתמתם על החוזה לבית חלומותיכם – הנה קווים לדמותו של עיצוב הפנים (שכנראה הולך להיות החבר הכי טוב שלכם בתקופה הקרובה) וגם כמה סיבות טובות להשקיע בו.

עיצוב פנים לסלון עם אדריכל פנים מומחה

מהו עיצוב פנים?

יש סיכוי גדול מאוד שרובנו לא מודעים לכמות המאמץ וההשקעה שכדאי לנתב לכיוון העיצוב, התכנון ושינוי החללים במבנה בו אנו גרים. ממש כמו ללכת לתופרת ולעצב את בגד חלומותינו, גם עיצוב פנים יכול לחולל פלאים בנכס בו אנו מתגוררים או אליו אנו מתעתדים לעבור – ממש לבלי היכר. כדי להבטיח אווירה נעימה במקום בו אנו מתגוררים, כדאי ומומלץ לערוך שינויים בנכס הכוללים את שינוי תוואי החללים הקיימים, הקצאת איזור ייחודי לכל אחד מהם ועיצוב האלמנטים הדקורטיביים בתוכם בהתאם לסגנון בו נבחר.

מעצב פנים או אדריכל פנים לא דואג רק לפן העיצובי של המבנה ותפקידו הוא לא רק לעצב חלל אסתטי ונעים, אלא גם כזה שישמש אותנו בצורה הטובה ביותר ברמה הפרקטית, בהתאם לאופי המגורים שלנו בו, מספר הדיירים והסגנון האישי שלנו.

מהו תהליך העיצוב?

תהליך עיצוב פנים כולל את השלבים הבאים:

1. תכנון המרחב הקיים – בהתאם לצרכים שלנו, תוך הקצאת מרחב לכל אחד מהחללים ותכנון מוקפד של כל אחד מהם.

2. גיבוש קונספט עיצובי – מהו הסגנון האהוב עלינו? בין אם מדובר בסגנון כפרי, מודרני, קלאסי או אקלקטי – מעצב הפנים יסייע לכם לגבש קונספט עיצובי שיחול על כל חלקי הדירה.

3. בחירת חומרי גלם והתאמת העיצוב – עיצוב החלל בהתאם להחלטה הסגנונית שקיבלנו, תוך בחירת חומרי גלם איכותיים שעומדים בתקציב ועמידה בלוח הזמנים שהוסכם.

מטבח יוקרתי שעוצב ע"י מעצב פנים

כיצד נדע איזה מעצב פנים מומלץ?

כיום קיימים אינספור מעצבי פנים מוכשרים, וחשוב לבחור את האחד, היחיד והמיוחד בקפידה. ראשית, שימו לב שמעצב הפנים שאתם בוחרים מחזיק בתעודות הסמכה (הניתנת לאחר לימודים של כ-4 שנים). שנית, בררו האם יש לו את הניסיון הדרוש בתחום עיצוב הפנים הספציפי הדרוש לכם – אין דומה בין מעצב פנים לדירות יוקרה למעצב פנים לדירות קטנות, ואחרון חביב – הקפידו שהסגנון הכללי שלו יתאם את שלכם. מעצב פנים טוב יודע להתאים את עצמו למגוון רחב של סגנונות וישמח להעמיד לרשותכם את הידע המקצועי שצבר ואת שפע הניסיון שלו ולאפשר לכם לגלות מהו הסגנון שאתם אוהבים ביותר – עד להגשמתו המלאה.

כדי ליהנות מבית מעוצב, נעים וכזה שכיף להיכנס אליו בכל יום מחדש – חשוב להיוועץ באנשי המקצוע המתאימים. העניקו לעצמכם את השירות הטוב ביותר ובחרו מעצב פנים מקצועי – זהו כל ההבדל בין בית סטנדרטי לבית מלא אישיות.

מאמרים נוספים

עקוב אחרינו ב-Instagram עקוב אחרינו ב-Pinterest