אדריכלות בתי יוקרה

בתחום של אדריכלות בתי יוקרה השמיים הם הגבול, לבנייה ולסגנון העיצובי ישנן אינסוף אפשרויות. והאתגר הגדול ביותר שעומד בפני אדריכל יוקרה הוא שילוב בין הבנייה לצרכיהם של הלקוחות ולטעמם האישי, לבין התנאים של החלל, המיקום והסביבה. וכמובן להצליח גם לשלב בתוכם את המקצועיות, הניסיון והצורך להיות מאותגר, מה שקיים בכל אדריכל בתי יוקרה.

לפעמים נדמה שעבודתו של אדריכל בתי יוקרה, יכולה להיעשות בידי אדם לא מקצועי שיש לו טעם טוב בבחירת עיצובים לבית ותקציב שאינו מוגבל. או שעיצוב בעיקר בתחום של אדריכלות בתי יוקרה זה משהו קל יחסית, מכיוון שכל מה שזה דורש הוא תקציב, שבעזרתו למעשה ניתן לבחור את הכול. אבל מחשבה זו מוטעית מן היסוד, מכיוון שכאשר ניגשים לתכנן עיצוב בתי יוקרה המבחר הוא עצום ואין לו סוף. לרוב דווקא כשיש הגדרה של תקציב היא מאלצת לעבוד במסגרת ולכן האפשרויות הללו מצטמצמות וכך למעשה קל יותר לבחור.

תכנון מבנה במקביל לעיצוב שלו

תפקידו של אדריכל בתי יוקרה המתמקצע באדריכלות הוא לתכנן באופן מהודק את המבנה שקיים מולו כשהוא לוקח בחשבון את כל הפרמטרים החשובים בתהליך העבודה שלו. לכן, עוד בזמן כשהוא עסוק בתכנון של המבנה החיצוני, הוא כבר יודע להבחין בעיצוב הפנים של המבנה. בהתאם לכך הוא מבצע שרטוטים ולאחר מכן הדמית תלת ממד, שמאפשרת לראות את המבנה בצורתו השלמה, יחד עם הבנייה הייחודית והעיצובית: בנייה של החללים, גופי תאורה והריהוט גם יחד. עיצוב בתי יוקרה מכיל בתוכו יותר אפשרויות ואופציות של עיצוב וכל בית יוקרה מעוניין להיות ייחודי ומרשים. לכן מכל אדריכל יוקרה נדרשת מיומנות ספציפית בתחום של אדריכלות בתי יוקרה, מיומנות השונה במהות ומכל הבחירות המוצעות בפני אדריכל.

איזון בין יוקרה לפשטות

אדריכלות בתי יוקרה וגם עיצוב בתי יוקרה, מוכרחים להיראות מרשימים אך עדיין להקפיד שלא ייווצר מראה מאולץ ושעטנזי. לכן משרד אדריכלות או עיצוב בתי יוקרה מקצועי או לחילופין אדריכל בתי יוקרה בעל ניסיון, תמיד ישים דגש על רמת הגימור של כל בנייה יוקרתית, תוך התחשבות ושילוב של החלל הפנימי יחד עם הסביבה החיצונית, אם זה בכמות האור שחודרת פנימה לחלל ואם בגישה לשאר החללים בבית. כמו למשל, בעיצוב של גרם מדרגות בחלל סלון מרשים, חלל סלון בעל חלונות שמשקיפים לחצר פרחונית ורעננה ועוד.

אדריכל יוקרה המתמחה בתחום של עיצוב בתי יוקרה חשוב תמיד שהמבנה יראה קפדני ובעל חומרים איכותיים ביותר, כמו קרמיקה איכותית או שיש למטבח איכותי, עץ מלא וטקסטיל באיכות מובחרת. משום שהגבול בין אדריכלות בתי יוקרה, ובין מוגזמות לפשטות הוא דק, תמיד קיים הצורך למצוא את האיזון בתכנון המבנה.

לכן על אדריכל בתי יוקרה ליצור קו אחיד ומוטיב מרכזי שמחבר בין כל חללי הבית שמפזר את היוקרה, הפאר וההדר בכל מקום. אדריכלות בתי יוקרה מתבטאת גם בחפצי אמנות בעלי ערך וריהוט יוקרתי המקנים נראות מרשימה.

אבי שאמיל – אדריכל בתי יוקרה מתמחה בתחום אדריכלות ועיצוב פנים עילי, תוך ליווי אישי והבנה של צרכי הלקוח, עד למציאת האיזון המושלם בין פונקציונליות לנראות. בשל כך משרדנו עובד עם חומרי גלם איכותיים תוך שילוב מותגי יוקרה.

סינוניםאדריכל בתים פרטייםאדריכלות וילותאדריכלי יוקרהבתים פרטיים מעוצבים


צרו איתי קשר
אנא מלא את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם:
עקוב אחרינו ב-Instagram עקוב אחרינו ב-Pinterest