עיצוב בתים פרטיים בסגנון קלאסי

משרד אדריכלים אבי שאמיל מתמחה בתחום של עיצוב בתים פרטיים בסגנון קלאסי. הסגנון הקלאסי הינו עיצוב שמחזיק לאורך זמן ואינו תלוי בטרנד חולף.

 

העיצוב הקלאסי התחיל עוד בימי יוון העתיקה לכן כאשר מעצבים בתים בסגנון קלאסי וזאת בניגוד למודרני, משתמשים בפרופורציות המבטאות יד אנושית ושימוש בחומרים טבעיים על מנת ליצור חלל נעים ומזמין.

 

בכלל עיצוב בתים פרטיים בסגנון קלאסי מקפיד על שמירה התאמה ויצירת הרמוניה בחללים השונים לכדי חלל הרמוני אחד. החלל הקלאסי נמנע מעומס קישוטיות ומתאפיין במרחב פתוח, מואר ובעל זרימת אוויר ותנועה בין חלליו השונים.

אם בכל פעם שאתם מבקרים בארמון מלכותי באחת מבירות אירופה נעתקת נשימתכם או אם בכל פעם שאתם צופים בסדרת דרמה תקופתית אתם לא מפסיקים להביט בריהוט היפהפה – אין ספק כי עיצוב בתים פרטיים בסגנון קלאסי הוא הסגנון המתאים לכם. במה בא לידי ביטוי הסגנון הזה? הנה קווים לדמותו.

צבעים שולטים

עיצוב בתים פרטיים בסגנון קלאסי עושה שימוש נרחב בגווני השמנת והלבן, בשילוב עם גווני נחושת וגווני זהב. השילוב בין שניהם יוצר מראה יוקרתי מאין כמוהו. אם נרצה ליצור עומק בחלל או אם נרצה להדגיש איזורים מיוחדים בתוכו – נוכל לשלב גם נגיעות בצבע שחור שיהוו ניגוד לחלל הלבן והצחור, או לתת "זריקות" צבע בגווני הירוק, הסגול או הבורדו.

הצבע השולט בסגנון זה הוא הלבן וגווני השמנת, המקבלים חיזוק מגוונים מוזהבים ומגווני נחושת, בנוסף ישנו שימוש נרחב בקריסטלים ובזכוכית מחורצת או מצוירת. על מנת להדגיש אזורים או רהיטים מיוחדים ניתן לשלב את הצבע השחור שמהווה ניגוד ומשיכה לבהירות הכללית של החלל או שניתן להשתמש בגוונים כהים של ירוק, סגול ובורדו במקומות מתוכננים בחלל ליצירת עומק.

חומרים בולטים

אחד מחומרי הגלם הבולטים לשימוש בסגנון הקלאסי הוא הזכוכית והקריסטלים. בין אם מדובר בזכוכית מחורצת או מצוירת ובקריסטלים נוצצים – אין ספק שזהו אחד מחומרי הגלם היותר שמישים בתחום של עיצוב בתים פרטיים בסגנון קלאסי. בנוסף, נעשה שימוש נרחב בקרניז. חומר זה משמש באופן גורף רק לעיצוב החלל ואין בו שימוש פרקטי, אך התוצר הסופי המתקבל ממנו הוא מרהיב ומעוצב להפליא. שימוש דקורטיבי נוסף נעשה בלוחות עץ צבועים או מסגרות מעוצבות עם פיתוחים המוצמדות לקיר – זהו אחד מהאלמנטים העיצוביים היוצרים מראה מלכותי של ממש.

לצד חומרי הגלם, הסגנון הקלאסי עושה שימוש נרחב גם בטקסטיל. בדרך כלל השימוש יהיה בקטיפה עבה וכבדה, בד ברוקד עשיר או הדפסים ויקטוראינים במראה צבעוני המשלב נגיעות מוזהבות.

תאורה

כמו כל אלמנט בסגנון הקלאסי, גם בגזרת התאורה נעשה שימוש באלמנטים בולטים שקשה להתעלם מהם. נברשות יוקרתיות המשתלשלות מהתקרה, נרות בגבהים שונים ליצירת אווירה רכה, מנורות קיר בעלות פיתוחים מוזהבים וגופי תאורה דומיננטיים הם ההיצע הרחב שעומד בפנינו בבואנו לעצב בית בסגנון קלאסי.

רהיטים

גולת הכותרת של עיצוב בתים פרטיים בסגנון קלאסי שמור לריהוט. בעזרת ריהוט יוצא דופן ומיוחד במינו, כל חלל – גם האנמי ביותר – לובש חג. הרהיטים הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב כולו, ובעיצוב הקלאסי נצפה לראות בעיקר ריהוט עשוי פיתוחים רבים, דוגמאות ססגוניות וריהוט עץ כבד ומסיבי.

אם אתם רוצים ליהנות משילוב של מלכותיות, פאר והרגשה כאילו אתם חיים באמצע סרט תקופתי – אין ספק שהסגנון הקלאסי הוא המתאים לכם ביותר. עיצוב בתים פרטיים בסגנון קלאסי המשלב סטייל, שפע ובגרות הוא ללא ספק סגנון עיצובי בלתי נשכח, בכל אחד מחללי הבית.

עמוד בית > עיצוב בתים > עיצוב בתים פרטיים בסגנון קלאסי


צרו איתי קשר
אנא מלא את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם:
עקוב אחרינו ב-Instagram עקוב אחרינו ב-Pinterest