עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי

עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי הינו עיצוב המשבח אסתטיקה יוקרתית ושומר על חלל פתוח, מואר ונקי. חלל זה מבליט את העיצוב והפריטים הנבחרים ומאיר אותם באור שונה וייחודי המראה את טיבם של חומר הגלם האיכותיים.

 

משרדנו מתמחה בתחום של עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי אשר מספק עיצוב מרשים ומעורר השתאות. עיצוב מינימליסטי, בעיקר כשמדובר בעיצוב דירות יוקרה, תפקידו להאדיר את האסתטיקה לצד פשטות כגון: שקיפות, אור טבעי, מיעוט בקישוטיות, צבעים של שחור ולבן והשארת חלל פתוח להענקת תחושה של מרחב פתוח וזרימה של אוויר.

 

אנו במשרד אדריכלים אבי שאמיל, משלבים את העיצוב המינימליסטי עם פונקציונליות ונוחות שמצד אחד מציגה חלל יוקרתי ומרהיב ומצד שני יוצר חלל מזמין ונוח. דבר נוסף המאפיין עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי הוא השקיפות בין הפנים לחוץ התורמת לתחושת המרחב הפתוח וזרימת האוויר בחלל, פחות זה יותר.

 

עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי הינו עיצוב השומר על קווים נקיים ופשוטים ויחד עם זאת משדר יוקרה ופאר. עיצוב דירות יוקרה בלבן הוא אחד מהמאפיינים המינימליסטיים הבולטים אשר שומר על צבעים מונוכרומטיים וקלאסיים, ונמנע מעודף קישוטיות או טרנדים חולפים.

 

עיצוב דירות יוקרה בלבן נובע מהסגנון המינימליסטי אשר שומר על ניקיון ופשטות לצד פאר ויוקרה וכך גם בא לידי ביטוי שימוש בצבעים מונוכרומטיים על מנת להימנע מעודף עיטורים וקישוטים המכבידים על העיצוב הביתי.

מאז תבע האדריכל לודוויג מיס ואן דה רוהה את המונח " LESS IS MORE", אימצו אותו בחיבה אדריכלים רבים. היום נחשב עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי לאחד מסגנונות העיצוב הבולטים בתחום עיצוב הפנים. מה מאפיין אותו? וכיצד עושים זאת נכון? הנה כמה טיפים וקווים לדמותו של הסגנון האופנתי.

המפתח: פחות זה יותר

"פחות זה יותר" הוא דרך חיים בכל מה שקשור למלאכת עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי. המפתח ליצירת מראה הרמוני, על פי סגנון עיצובי זה, טמון בלא להעמיס על החלל, לא ליצור בו צפיפות עיצובית (או בכלל) ולאפשר זרימה נעימה של אוויר, אור ומרחב – זאת לצד עיצוב בלתי מתפשר. סגנון זה שואב את שורשיו מהתרבות היפנית, הדוגלת בהצטמצמות לצד עיצוב נפלא, המשמר את מה שחשוב והכרחי. פשטות עיצוב הפנים בשילוב עם ריהוט מעניין ודקורציה שובת לב הם המגדירים את המושג, ולכן חשוב להיוועץ עם מעצב פנים לכל אורך התהליך, כדי להשכיל להבין במה כדאי לאחוז וממה כדאי להרפות.

מאפיינים עיקריים של עיצוב מינימליסטי

בשיתוף עם מעצב הפנים, תוכלו ליצור את הסגנון המתאים לכם ביותר כדי ליצור עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי, אך לא לזנוח את הטעם האישי שלכם. הנה כמה מאפיינים עיקריים הנהוגים בסגנון עיצוב זה:

1. קווים נקיים – בדומה לעיצוב המודרני השם דגש על קווים ישרים ונקיים ועל צורות גיאומטריות, כך גם בסגנון היוקרתי-מינימליסטי נשתמש בקווי עיצוב נקיים המתמזגים בהרמוניה עם החלל כולו. ללא קישוטים ופיתוחים – נקי, אלגנטי ומעוצב להפליא.

2. תכנון התאורה – גופי התאורה, לרוב, יהיו נסתרים בתקרה ולא יתפסו מקום דומיננטי בחדר. האפקט היחיד שייווצר הוא האפקט של התאורה עצמה – צורניות יפיפה שתעניק נופך מיוחד לחלל כולו. יחד עם זאת, ניתן כמובן להשתמש בגופי תאורה גלויים התואמים את הסגנון, אלא שהם לא יאופיינו בנברשות מסיביות או מנורות עגלגלות ומלאות פיתוחים – אלא שוב, נקי וישר. לתאורה יש תפקיד חשוב בתכנון המרחב כולו, שכן היא מאירה אותו ומעניקה לו צביון אחר המבליט את העיצוב לאין ערוך.

3. צבעים – בסגנון העיצוב היוקרתי מינימליסטי יש מקום נכבד לפלטת הצבעים, ולא נשתמש בצבעים דומיננטיים מדי או צבעוניים מאוד – הצבעים יהיו אחידים ורגועים. יחד עם זאת, ניתן "לשבור" את המונוכרומטיות על ידי הוספת פריט דומיננטי אחד בחדר המאופיין בצבע עז.

4. גימור – לגימור יש תפקיד חשוב במרחב כולו. בעיצוב היוקרתי מינימליסטי לא נשתמש בגימורים מסולסלים או מוזהבים, אלא נלך על חומרי גלם טבעיים כדוגמת עץ, בטון מוחלק או אריחי אבן גדולים.

עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי הוא מלאכה מורכבת במיוחד, שכן היא משלבת בין ידע מקצועי מתקדם, הבנה בסגנון היוקרתי ויכולת להביא את כל אלו לכדי פונקציונליות מינימליסטית. בבואכם לתכנן את בית החלומות שלכם – אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר, ושכרו את שירותיו של מעצב פנים מהימן שיסייע לכם להשיג את התוצאה הרצויה.

עמוד בית > עיצוב דירות יוקרה > עיצוב דירות יוקרה מינימליסטי


צרו איתי קשר
אנא מלא את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם:
עקוב אחרינו ב-Instagram עקוב אחרינו ב-Pinterest