תכנון וילות

משרד אדריכלים ומעצבי פנים אבי שאמיל מתמחה ומספק תכנון וילות ייחודי ומקצועי המקנה ליווי אישי וצמוד של הלקוח משלב התכנון על הנייר ועד השלב הסופי. אנו מאמינים ששילוב נכון בין המישור האדריכלי למישור העיצובי הוא זה שהופך תכנון וילות למוצלח המספק יופי ופונקציונליות והכי חשוב מגשים את חזון הלקוח לכדי יצירת אמנות המספרת את אודותיו.

 

תכנון וילות טוב הוא כזה המכיל בתוכו כבר את עיצוב הפנים וכמובן הקשבה מלאה למאווים של הלקוח. השלב בו מתבצע תכנון וילות הוא קריטי ביותר להמשך, עוד בשלב התכנון יש לצפות כבר את העתיד לבוא בחלק העיצובי. לכן משרדנו שם דגש על תכנון וילות נכון ומקצועי, המהווה אבן יסוד לעיצוב פנים של וילות בפרט ובתים פרטיים בכלל.

הרגע הגדול הגיע. לאחר שחסכנו לא מעט וגם טיפחנו אינספור חלומות – הגיע הזמן לתכנן את הקן החמים שלנו. תכנון וילות הוא עניין שדורש לא מעט חשיבה מקדימה ותשומת לב לפרטים קטנים כגדולים, ולכן חשוב ללוות את התהליך עם מעצב פנים מוכשר ומקצועי. הנה כמה מהתהיות שתמצאו את עצמכם מתחבטים בהם בבואכם לעצב את בית החלומות שלכם:

מפלס אחד או יותר?

גודלה של הגינה יקבע בדרך כלל לפי מספר המפלסים שתבחרו שיהיו בבית. בניה במפלס אחד משמעותה שהגינה תהיה קטנה יותר, בעוד שבניה בכמה מפלסים משמעותה שהגינה תהיה גדולה ורחבה יותר. חשבו כמה אתם אוהבים לארח בחצר, כמה לדעתכם תהיה הגינה שמישה וכמה חשובה לכם הפרטיות הטמונה בבניה בכמה מפלסים, או שאולי אתם מעדיפים שיהיה מפלס אחד מרכזי לבית, והגינה לא 'משחקת' תפקיד חשוב בבית. במדינת ישראל החמימה מעדיפים רבים מהבונים לנצל את השמש החמימה ושעות האור הארוכות ולכן בונים לגובה ומעדיפים גינה רחבת ידיים.

לאן הסלון פונה?

האם הסלון יפנה אל הגינה או אל פנים הבית? בהחלטה על מיקום הסלון וכיוון הפנייתו טמונה הרבה יותר מהחלטה עיצובית גרידא. חשוב שלא להפנות את הסלון לכיוון ממנו נכנסת השמש בימים החמים ולתכנן את המרחב נכון כך שבימי הקיץ תינתן אפשרות להצללה מתאימה, ובימי החורף עדיין יכנס אור טבעי. לכן, רבים מעדיפים בשלב של תכנון וילות, להפנות את הסלון לכיוון הגינה, כדי להקנות לסלון נוף נעים ולקשר את הנוף החיצוני עם הסלון הפנימי.

חלל פתוח או סגור?

ככל שהבית קטן יותר – כך יהיה נכון יותר לפתוח את החללים ולאפשר מעבר נעים בין המטבח לבין הסלון לפינת האוכל. אין ספק שבשנים האחרונות הסגנון העיצובי השולט הוא ה- OPEN SPACE גם בחללים גדולים, אך מדובר בהעדפה אישית ובטעם אישי.
גם אם החלטתם לפתוח את החללים השונים, במיוחד אם מדובר במלאכת תכנון וילות, חשוב לאפשר איזשהי הפרדה ביניהם – גם אם לא על ידי שימוש בקיר מפריד – אלא פשוט שיהיה ברור היכן נגמר חלל אחד ומתחיל חלל אחר.

כיצד נעצב את הכניסה לבית?

האם אנחנו רוצים שכל מי שנכנס לבית יראה את כולו ברגע שיעמוד על סף הדלת? האם אנחנו רוצים לבנות מבואה קטנה שתוביל את האורחים שלנו אל תוככי הבית? האם אנחנו רוצים לעצב נישה מתאימה לחליצת נעליים, תליית מעילים ומטריות ועוד? האם אנחנו רוצים להסתיר חלק מסוים מהבית בעת הכניסה אליו? לכל השאלות הללו יש השלכה על עיצוב הכניסה לבית – משביל הכניסה , דרך המבואה החיצונית ועד למבואת הכניסה הפנימית.

ארבעת השאלות הללו נוגעות רק לחללים הציבוריים שבבית. כמובן שתצטרכו לתת את הדעת בשלב תכנון וילות גם על עיצוב החללים הפנימיים, חדרי השינה ואפילו המרתף – בשיתוף פעולה הדוק עם מעצב פנים מוכשר ומקצועי תוכלו לענות על השאלות הללו בקלות ובשיקול דעת, ולהגיע לבית החלומות שלכם במהרה.

עמוד בית > עיצוב וילות > תכנון וילות


צרו איתי קשר
אנא מלא את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם:
עקוב אחרינו ב-Instagram עקוב אחרינו ב-Pinterest